Dinamik Askı

Dinamik Askı Nedir?

Dinamik askı genel olarak cerrahi işlem uygulanan yüz gerdirme operasyonlarının aksine cerrahi işlem uygulanmadan ameliyatsız bir devrim niteliğinde bir yöntemdir.

Geçip giden zamanla birlikte karşı konulmaz yorgunluklarımızın en büyük habercisi yüzümüzde oluşan kırışıklık ve bir takım deformasyonlardır. Her yaş grubunda erkek ve kadınların daha genç ve dinamik görünme için estetik açıdan beklentileri hızla çoğalmaktadır. Dinamik askı yöntemi bu ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte bir işlemdir. Bu isteklere cevap vermek adına ameliyatsız estetik işlemler adı altında birçok yöntem geliştirilmiştir. Şüphesiz en beğenilen ve oldukça iyi sonuç veren en iyi yöntem dinamik askı yöntemidir. Yaş ilerlemesi, yer çekimi sonucu kollar, yüz, boyun, basen ve kollarda estetik anlamda bozulmalar meydana gelmektedir.

Dinamik askı yöntemi esneyen ve gevşeyen yüzdeki kaslar ve mimikler ile oldukça uyumlu olan 6 yıla kadar yüzde sorunsuz kalabilen bu yöntem günümüzde oldukça hızlı bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle ameliyat istemeyen yada istese de bir takım sorunlardan dolayı yaptıramayan hastalarımıza öneride bulunduğumuz doğala en yakın yüz gerdirme uygulamasıdir.

Dinamik Askı Uygulamasının Avantajları

Uygulamada kullanılan ipler silikon olup erimeyen ve daha kalıcıdır
Diğer uygulamalara göre kullanılabilir ömrü 7 yıla kadar çıkmaktadır
Dinamik askı yönteminde kullanılan ipler %20 oranında esneyebilmektedir
Esneyebilme özelliğinden dolayı kopma ve mimiklerde değişim oluşmaz
İpler özelliği nedeni ile dokuya yumuşak dokulara güçlü bir şekilde tutunarak etkili bir uygulama yapılmasını sağlar.

Bu Yöntemin Kullanım Alanları

Burun kenarındaki çizgilerin hafifletilmesi
Dudakların iki köşesinden çeneye doğru inen çizgilerin azaltılmasında (marionette çizgileri)
Çene civarındaki çizgilerde
Yüz ovalinin oluşturulması amacı ile
Kaş kaldırmada
Boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanmasında ve yüzün tamamının gerilmesinde

Dinamik Askı Operasyonu

Dinamik askı yöntemi lokal anestezi ile uygulanmakta ve yaklaşık 45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Yüzün her iki tarafına ortalama 2 ya da 3 çift iplik (askı) yeterli gelmektedir. İşlem mutlaka konusuna tecrübeli ve anatomi bilgisine sahip bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.  Uygulama sonrası günlük aktivitelere hemen dönülmekte ilk 10 gün ağzın çok geniş açılması abartılmış mimiklerden kaçınılması gerekmektedir. İşlem sonrası biraz morluk ve şişlik normal olarak kabul edilmektedir. Bu durumun hafifletilmesi için buz kompresi uygulaması önerilmektedir. Aynı zamanda oluşabilecek çok hafif ağrılar ise ağrı kesici ilaçlar ile giderilmektedir. Bu işlemin alanında uzman bir plastik cerrah tarafından yapılması oluşabilecek bir takım olumsuzlukların önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. İplerin yüzdeki asimetrik duruşu bu işlemin uzmanlaşmış bir hekim tarafından yapılması bakımından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Uygulama kolay ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde uygulanmaktadır.

 

prev next