Dolgu ile Yüz Gençleştirme ve Şekillendirme

Dolgu ile <span>Yüz Gençleştirme ve Şekillendirme</span>

Deri destek dokusunun % 90’ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde ise Hyaluronik asittir. Yaşlanan deride hyaluronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.

Hyaluronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen ( NASHA) hyaluronik asit insan dokusu ile % 99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlaması nedenidir.

Dolgu Uygulaması

Yüzümüzde yaşa bağlı kırışıklılar, ciltteki elastikiyet kaybı dolguyla giderilip, cilt daha iyi şartlarda yeniden canlandırılıyor. Dolgu kırışmış veya sarkmış olan cildin alt katmanlarına enjekte edilip, destek veriyor. Dolgunlaşan ve kırışıklığı germe efekti ile giderilen cilt daha taze ve yenilenmiş oluyor.

Dolgu maddesinin kullanıldığı bölgeler ;

Kaş arası çizgileri
Burun dudak çevresi
Alın çizgileri
Dudak konturlama
Dudak şekillendirme
Kaz ayakları
İnce çizgiler
Boyun çizgileri
El sırtı

 

Uygulamalar krem anestezi ile yapılmaktadır. Dudak uygulamalarından sonra 12 saat süren bir şişme olmaktadır. Diğer bölgelerde uygulama sonrası gelişen kızartı ve şişlik 1-2 saatte düzelir.

 

prev next