MİDAS Radyofrekans Sistemi ile Selülit ve Bölgesel İncelme

Soğuk radyofrekans (MİDAS) yönteminde ısıya bağlı olarak derinin dermal tabakasında kollajen yapımı tetiklenir ve deri kendisini yenilemeye başlar.

Soğuk radyofrekans, derinin üst yüzeyine soğuk verirken, radyofrekans enerjisini deri altına ileterek diğer radyofrekans sistemlerinde ayrılır.

MİDAS aletindeki 2 değişik başlık (bipolar ve monopolar) sayesinde yüz ve vücut uygulamaları yapmak mümkün olmaktadır.

Aletin bipolar başlığı yüzde kollajen dokusu artışına bağlı olarak, deride toparlayıcı etki oluşturur.

Bipolar başlıkta bulunan IR (infrared) özelliği sayesinde gözeneklerde sıkılaşma, aknede (sivilce) azalma etkisi gözlenir. “Yüz ütüsü” olarak da bilinen radyofrekans uygulaması genel olarak 2 haftada 1 olmak üzere 5 seans uygulanır.

Yüz radyofrekans uygulaması, botilinum toksini (botox), dolgu, mezoterapi, kimyasal peeling gibi diğer dermokozmetik müdahaleler öncesi genel olarak tüm yüze canlılık ve yenilenme vererek, kombine tedaviye olanak sağlar.

Bipolar başlığın lifting yapıcı etkisi olduğundan meme sarkmalarında da toparlayıcı etkisinden yararlanılmaktadır.

Ayrıca yeni oluşan çatlak tedavisinde kollajeni tetikleyici etkisinden faydalanarak iyi sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Gövdede kullanılan monopolar başlık ise; özellikle yağ dokusunda azalma yapmakta ve vücut hatlarının düzeltilmesinde, selülit görünümü azaltılmasında, cerrahi müdahale ve kilo kaybı sonrası oluşan sarkmaların toparlanmasında etkilidir.

Ayrıca gıdı toparlanması ve inceltilmesinde etkilidir.

Vücut uygulaması haftada 2 seans olmak üzere 10 seans olarak uygulanır.

 

prev next