Vaser Liposuction

Vaser Liposuction uygulaması estetik cerrahinin kuşkusuz en önemli ve sıkça tercih edilen ameliyatlarından birisidir. Özellikle yaz aylarına doğru vücudumuzun almış olduğu şekli daha da önemsemeye başlarız bununla beraber bize fazlalık olarak gözüken bölgesel yağlanmalarımız gözümüze daha çok çarpar. Bu ihtiyacı gidermek adına estetik sektöründe de teknoloji her geçen gün gelişmekte ve hastaların ihtiyaçlarına daha verimli cevaplar bulma arayışı uzun bir zamandır sürmektedir.

Günümüzde bölgesel yağlanma problemine verebileceğimiz en güzel çözümlerden biri Vaser Liposuction uygulamasıdır. Vaser Liposuction uygulaması diğer yöntemlerden kullandığı teknoloji ve yağ dokusunu etki etme tekniğiyle öne çıkmakta ve ayrılmaktadır. Bu yöntem ultrasound dalgalarını cilt altındaki yağ dokusunu sıvılaştırmak ve ayırmak için kullanır. Operasyon esnasında özel bir frekans kullanılır, bu sayede ultrasound dalgaları sadece yağ hücrelerine etki eder. Parçalanan yağ hücreleri ince kanüllerle alınır. Kullanılan bu teknoloji sayesinde tek seferde diğer yöntemlere kıyasla daha fazla yağ hücresi alınması mümkündür.

Vaser liposuction uygulamasının en dikkat çekici özelliklerinden biri de vaser hi def olarak adlandırılan metotla karın kaslarını şekillendirmek, hepimizin arzu ettiği karın kası dediğimiz 6 packlere ulaşmak mümkündür. Kadın hastalarımızın yanı sıra özellikle erkek hastalarımızın bu yöntemi tercih etmesindeki temel sebep olduğunu söyleyebilirim.

Vaser liposuction Kullanım Alanları

Vaser Liposuction uygulaması ile hemen hemen vücudun her bölgesinden yağ almak mümkündür. Karın, boyun, bel, kalça, basen, üst bacağın iç ve dış bölgeleri, diz çevresi, alt bacak, ayak bilekleri ve sırt uygulamanın başlıca uygulandığı bölgelerdir. Vaser Lipo genelde erkek hastalarımızda sıkça görülen meme dokusunun fazla gelişmesi olarak tanımlanabilen jinekomasti uygulamasında ve karın bölgesini inceltme ve şekillendirmede kullanılır. Kadın hastalarımızın ise sıkça tercih ettiği bölgeler karın, basen, kol, popo ve bacak bölgeleridir. Vaser liposuction ayak bileklerinin kalınlığından rahatsızlık duyan hastalarımızın bu rahatsızlığını giderebileceği en önemli uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle yaz aylarına doğru hastadan hastaya değişen, kişinin kendi genetik mirasıyla alakalı bölgesel yağlanmalarla karşılaşmaktayız. Bu probleme ister ayak bileği kalınlığı olsun isterse bel arkası yağlanma olsun önerebileceğimiz en iyi çözüm yolu kuşkusuz vaser lipodur.  Vaser liposuction uygulaması tek alana uygulanabildiği gibi, birkaç farklı bölgeye kombine olarak tek seferde de uygulanabilmektedir. Vaser Liposuction uygulaması genel anestezi altında yapıldığından dolayı ameliyat esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Küçük ve az sayıda bölgeye uygulanacaksa işlem lokal anestezi ile yapılabilir, fakat büyük ve çok sayıda bölgeye yapılmasına karar verilirse ameliyat genel anestezi veya sedasyon altında gerçekleşir.

Tek alana uygulandığı zaman operasyon yaklaşık olarak 45 dakika-1 saat arasında sürer. Operasyon genelde birden fazla alana uygulanır ve yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. Ameliyattan yaklaşık 3 saat sonra hastamız ilk yürüyüşünü yapabilir ve aynı gün içerisinde yatmaya gerek kalmadan taburcu olabilir. Fazla bölgeye uygulanan ve yoğun miktarda yağ alınan hastalarımızın iyileşme sürecini daha rahat kontrol edebilmek adına ameliyat olduğu günü hastanede geçirmelerini isteriz. Yurt dışından veya şehir dışından gelen hastalarımız ise genelde 4-5 gün şehirde kalmalarını isteriz ve arzu ederlerse 6-7. gün uçağa binebilirler.

Vaser Liposuction Ameliyat Sonrası

Vaser Liposuction yönteminin önemli bir avantajı, hastanın diğer yöntemlere kıyasla çok daha az ağrı hissetmesi ve minimum düzeyde ödem ve morluk oluşmasıdır. Uygulama sonrası hastamız çok daha hızlı bir şekilde sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın vücudunda biriken ödem hastadan hastaya bir miktar değişmekle beraber yaklaşık olarak 10 gün sonra iner ve incelme etkileri gözle görülür şekilde ortaya çıkar. Kullandığı teknoloji ile diğer yöntemlerden ayrıldığını sıkça tekrarladık fakat en önemli avantajından henüz bahsetmedik. Ameliyat esnasında yağ hücrelerine etki eden ultrasound dalgalarının sönümlenmesi, dışarıdan verilen enerjinin vücuda etkisi 3 ay boyunca devam etmektedir. Bir başka deyişle kanüllerle alınan yağ miktarına ek olarak hastanın yağ hücrelerinin erimesi ve küçülmesi ameliyat sonrasında da devam eder; bununla beraber hastamızın incelmesi de dolasıyla devam eder.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction fiyatları hastadan hastaya, alınan yağın hacmine ve yağın alındığı bölgeye, uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Dilerseniz bize online randevu formundan veya 0532 353 55 55 numaralı whatsapp iletişim hattımızdan ulaşabilir, randevu alabilir veya aynı gün içerisinde resimlerinizi göndererek başlangıç fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

prev next