0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Kaşlar yer çekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkmasıyla beraber kaz ayağı çizgileri belirginleşip, alın çizgileri uzayabilir ve iki kaş arasında istenmeyen kırışıklıklar dolasıyla yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak (yüz felci, tümör tedavileri vb.) da kaşlarda sarkma görülebilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir. Bu gibi sorunlarda ve kaşınızın yüzünüzdeki duruşunu beğenmediğiniz durumlarda başvurabileceğiniz en etkili çözüm kaş kaldırma estetik operasyonlarıdır. Kaş kaldırma/asma ameliyatlarıyla yüzünüzde daha dinamik, enerjik ve genç bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur.
Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.
Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 1 gün sonra banyo yapılabilir.
Temporal Lift Kaş kaldırma ameliyatına benzeyen ancak ilave olarak üst yanak ve elmacık kemiklerinin dış bölgelerinin de kalkmasını, gençleşmesini sağlayan bir işlemdir. Lokal anestezi altında uygulanan işlemde saç çizgisinin 1-2 cm kenarından saçlı deriden girilerek adalenin tendonuna ulaşılır ve buradan tendon uygun sütürlerle gerdirilerek dikilir. Bu işlem sonrasında kaşlar kalktığı gibi yanak bölgesi de hafifçe gerdirilmiş olur. Kaş kaldırma operasyonuna göre daha efektif ve olumlu bir operasyondur. Hastalar aynı gün, günlük aktivitelere dönebilmekte ve bu da onları mutlu etmektedir.
Sonuçlar anında göründüğünden dolayı hastaların yüzünü güldüren operasyonlardan biridir. 1 haftalık iyileşme sonucunda olumlu sonuçlar daha da belirgin hale gelir. Yüzünüzün yeni dinamik, enerjik ve genç görüntüsü size ayna karşısında çok daha uzun ve keyifli vakitler geçirmenize sebep olacaktır.
Genel

Anestezi

Lokal

2-4 Saat

Ameliyat Süresi

1 Saat

14 - 21 Gün

İyileşme Süresi

7 Gün

6 - 22 Gün

Kesin Sonuçlar

6 Ay

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Sürekli

Kullanım Süresi

Sürekli