0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Burun yüzümüzde çok önemli bir noktada bulunduğundan ve ifadelerimizi, mimiklerimizi ve doğal postürümüzü doğrudan etkilediğinden dolayı hastaların en sık uygulama talep ettiği bölgelerden biridir. Burun ameliyatlarından çekinen veya burun ameliyatına gerek olmadığı durumlarda ise hastalarımızın başvurduğu çözüm burun dolgusudur.

Dolgu uygulamarında ise son dönemde gelişen NASHA teknolojisiyle beraber en sık çalışılan bölgelerden biri de burundur. Burun ameliyatlarının yoğunluğunun ve popüleritesinin her geçen gün artmasıyla beraber dolgu firmaları da buruna özel, daha kalıcı, daha fazla hacim özelliği olan, cilt dokusuna daha iyi adapte olan ve daha kesin sonuçlar veren ürünler çıkarmışlardır. Bu gelişmelerin bir sonucu olarak birkaç yıl öncesine göre burun dolgu uygulamarının verdiği sonuçlar çok daha verimli ve çarpıcıdır. Dr. Zafer Atakan eğitimci doktor kimliğiyle firmalara ürün geliştirme süreci ve sonrasındaki ürün takip sürecine hatırı sayılır katkılarda bulunmuştur. Konu hakkındaki daha detaylı bilgilere Europlast Akademi sekmesinden erişebilirsiniz.

Burun dolgusu burunda minimal değişiklikler isteyen hastalar için en uygun opsiyon burun dolgusudur. Burun dolgusuyla burun ucu kaldırmak, burunda çökme olan bölgelere hacim kazandırmak, yüksek burun kemerini daha az belirgin hale getirmek ve asimetri problemlerini gidermek mümkündür.

Sizin istekleriniz doğrultusunda kullanılacak dolguya karar verilir ardından uygun planlama ve fotoğraflama yapılır. Burun dolgusu işleminde herhangi bir anestezik madde kullanılmaz. Sıklıkla dolgu maddelerinin içinde ufak miktarlarda lokal anestezik maddeler bulunur bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık olarak 10 – 20 dakika sürer.
Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Sonuçları işlemin hemen sonrasında göreceğiniz için günlük yaşantınıza çok daha mutlu döneceksiniz.