0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Çene yüzümüzde dolaylı yollardan birçok ifademize ve mimiğimize katkı sağlar. Çene ucu ve çene hattı yüzümüzde bir ayrım noktasında bulunduğundan dolayı oldukça dikkat çeker. Erkeklerde keskin ve geniş çene hatları çoğu kültürde gücü temsil ederken kadınlarda genellikle zarif ve yuvarlak hatlı çene yapısı tercih edilmektedir. Kuşkusuz kadınlarda top modellerin, erkeklerde ise son dönemde oldukça popülerite kazanan süper kahramanların (Batman, superman vs) bu özelliklerde seçilmesi bir tesadüf değildir. Dolgu maddelerinin günümüze kadarki gelişiminden önce sadece tek tip çene protez ameliyatı mevcutken, bugün çene ucuna ve çene hattına doktor ve hastanın ortak kararları doğrultusunda istediğimiz şekli vermek mümkün hale geldi.

Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi işlem yapılacak bölge asla ve asla tek başına değerlendirilmemelidir. Doğru dolgu madde kullanımının önemi kadar doğru estetik bakış ve estetik değerlendirme de önemlidir. Çene hattı göz ve çevresi, şakak ve çevresi ve boyunla uyumlu olması gerekirken, çene ucu; dudak, ağız ve burun üçgeni arasında değerlendirilmelidir.

Çene dolgusunun kalıcılığı seçilen madde ile belirlenir, kalıcı çözüm arayan hastalara çene implantı ile şekillendirme önerilebilir.

Sizin istekleriniz doğrultusunda kullanılacak dolguya karar verilir ardından uygun planlama ve fotoğraflama yapılır. Burun dolgusu işleminde herhangi bir anestezik madde kullanılmaz. Sıklıkla dolgu maddelerinin içinde ufak miktarlarda lokal anestezik maddeler bulunur bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık olarak 10 – 20 dakika sürer.
Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Sonuçları işlemin hemen sonrasında göreceğiniz için günlük yaşantınıza çok daha mutlu döneceksiniz.