0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Dinamik askı genel olarak cerrahi işlem uygulanan yüz gerdirme operasyonlarına alternatif olarak geliştirilen cerrahi işlem uygulanmadan ameliyatsız devrim niteliğinde bir yöntemdir.

Geçip giden zamanla birlikte karşı konulmaz yorgunluklarımızın en büyük habercisi yüzümüzde oluşan kırışıklık ve birtakım deformasyonlardır. Her yaş grubundan erkek ve kadınların daha genç ve dinamik görünme için estetik açıdan beklentileri hızla çoğalmaktadır. Dinamik askı yöntemi bu ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte bir işlemdir.

Daha estetik bir görünüş arayışına cevap vermek adına ameliyatsız estetik işlemler adı altında birçok yöntem geliştirilmiştir. Şüphesiz en beğenilen ve oldukça iyi sonuç veren yöntemlerden biri de dinamik askı yöntemidir. Yaş ilerlemesi, yer çekimi gibi faktörler sonucunda yüz, boyun, basen, bacak ve kollarda estetik anlamda bozulmalar meydana gelmektedir. Dinamik askı yöntemi esneyen ve gevşeyen yüzdeki kaslar ve mimikler ile oldukça uyumlu olan 6 yıla kadar yüzde sorunsuz kalabilen askılama yöntemidir ve bu yöntem günümüzde oldukça hızlı bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle ameliyat istemeyen yada istese de bir takım sorunlardan dolayı yaptıramayan hastalarımıza öneride bulunduğumuz doğala en yakın yüz gerdirme uygulamasıdir.

Dr. Zafer Atakan eğitimci doktor kimliğiyle firmalara ürün geliştirme süreci ve sonrasındaki ürün takip sürecine hatırı sayılır katkılarda bulunmuştur. Konu hakkındaki daha detaylı bilgilere Europlast Akademi sekmesinden erişebilirsiniz.

Uygulamada kullanılan ipler silikon bileşenlerden oluşup, hiçbir koşul altında erimez ve önceki metotlara nazaran daha kalıcıdır Kullanılabilir ömrü 7 yıla kadar çıkmaktadır. Dinamik askı yönteminde kullanılan ipler %20 oranında esneyebilmektedir, böylece yüzünüzdeki yeni kırışıklıklara da belli oranda tepki verip, esneyerek cildinizi sıkı tutar. Yüksek esneyebilme kabiliyetinden dolayı askıda kopma veya mimiklerde doğal görünümün dışında bir değişim oluşmaz. İpler üzerinde bulunan minik kancalar sayesinde yumuşak dokulara zarar vermeden güçlü bir şekilde tutunarak etkili ve uzun süre kalıcı bir uygulama yapılmasını sağlar.
Burun kenarındaki çizgilerin hafifletilmesinde (nasolabial hatları), Dudakların iki köşesinden çeneye doğru inen çizgilerin azaltılmasında (marionette çizgileri), Çene civarındaki çizgilerde daha estetik bir görünüş kazandırmada, Yüz ovalinin oluşturulmasında, Kaş kaldırmada, Kaş – Alın Bölgesi çizgilerinin giderilmesinde, Boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanmasında ve yüzün tamamının gerilmesinde Dinamik Askılama yöntemi oldukça etkili sonuçlar vermektedir.