0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Deri destek dokusunun %90’ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde ise Hyaluronik asittir. Yaşlanan deride hyaluronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.

Hyaluronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyaluronik asit insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlaması nedenidir.

Yüzümüzde yaşa bağlı kırışıklılar, ciltteki elastikiyet kaybı dolguyla giderilip, cilt daha iyi şartlarda yeniden canlandırılıyor. Dolgu kırışmış veya sarkmış olan cildin alt katmanlarına enjekte edilip, destek veriyor. Dolgunlaşan ve kırışıklığı germe efekti ile giderilen cilt daha taze ve yenilenmiş oluyor.

Kaş arası çizgileri Burun Dudak ve çevresi Alın çizgileri Dudak konturlama Dudak şekillendirme Kaz ayakları İnce çizgiler Boyun çizgileri El sırtı Uygulamalar krem anestezi ile yapılmaktadır. Dudak uygulamalarından sonra 12 saat süren bir şişme olmaktadır. Diğer bölgelerde uygulama sonrası gelişen kızartı ve şişlik 1-2 saatte düzelir.
Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen migren hastalığı çok sık atak geçiren, başka tedaviler de denemiş fakat sonuç alamamış ve çok ilaç kullanmak zorunda olan kişiler en uygun hasta profilini oluştururlar. Botoks ile migren tedavisi yapılırken tetik noktalarının doğru tespit edilmesi önemli bir unsurdur, tespit için hastadan alınan ağrı bilgileri önemlidir. Alın, şakak ve ense bölgesindeki tetik noktalar belirlenerek, bu noktalara 15-20 dakika sürecek bir uygulama ile botoks enjeksiyonu yapılır.
Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz Maksimum etkiyi 10. gün sonunda hissedebilirsiniz. Tüm botoks tedavileri sizin isteğinize bağlı olarak tekrar edilebilir.