0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Dudak dolgusu işlemi hyaluronik asid bazlı dolgu maddeleriyle dudaklara mikroenjeksiyonla hacim ve şekil kazandırma işlemidir. Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi dudaklara hacim ve şekil kazandırmadan önce doğru değerlendirme yapılmalıdır. Hastanın istekleri ve beklentileri doğrultusunda dudak, dudak – ağız çizgileri (marionette çizgileri), ağız kenarı hatları (nasolabial hat) ve çene hattı bir kompozisyon olarak değerlendirilmelidir ve buna göre konusunda uzman, estetik bakış açısı yüksek bir plastik cerrah veya dermatolog tarafından uygulanmalıdır. Dudak dolgularının kalıcığı kullanılan maddeye göre değişmekle beraber ortalama 12 ayda bir tekrarlanmalıdır.

Sizin istekleriniz doğrultusunda kullanılacak dolguya karar verilir ardından uygun planlama ve fotoğraflama yapılır. Dudak dolgusu işleminde herhangi bir anestezik madde kullanılmaz. Sıklıkla dolgu maddelerinin içinde ufak miktarlarda lokal anestezik maddeler bulunur bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık olarak 10 – 20 dakika sürer.
İşlemden sonraki gün, günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında enjeksiyona bağlı minimalize edilmiş ağrı dışında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlemden bir saat sonra yeme içme serbesttir. Dudak dolgu işleminden sonra 48 saate kadar dudaklarınızda şişlik meydana gelmesi son derece doğaldır. 1 hafta içerisinde kesin sonuçlar ortaya çıkar. Sonuçları işlemin hemen sonrasında göreceğiniz için günlük yaşantınıza çok daha mutlu döneceksiniz.