0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

İpek kirpik uygulaması, kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için uygulanan  yöntemlerden birisidir. İşlem ortalama olarak 1.5 saat sürmektedir. İpek kirpikler her bir kirpiğe tek tek yapıştırılır, yapıştırılan kirpikler haftalar içinde kişinin kendi kirpiğinden ayrılarak dökülür. Toplamda üç ay boyunca kullanılan kirpikler 3-4 haftada bir bakıma gelerek kullanılır.

İpek kirpiğin gözlerde hassasiyete yol açmaması için işlem esnasında kullanılan yapıştırıcı organik ve hipo-alerjik olmalıdır. İpek kirpik alternatifleri uzunluk, kalınlık, kıvırıklık açısından değişiklik göstermektedir. Kişinin göz yapısına, kirpiğinin taşıyabileceği ipek kirpik yapısına ve kişinin isteğine uygun olarak seçilmektedir. Kendi kirpiğinizden 1 ya da 2 boy uzun, orta kalınlıkta ve kıvrık yapıda seçeceğiniz kirpik; göz yapınızı, makyaja ihtiyaç duymaksızın doğal bir şekilde farkedilir hale getirmektedir.

İpek kirpikleri en fazla döken maddeler; yağlı göz makyaj temizleyicileri ve göz çevresi kremleridir. Bunları kullanırken kirpik diplerine uygulamamaya özen gösterilmelidir.

Dikkatli kullanıldığı ve bakımı ihmal edilmediği sürece ipek kirpiğin bir zararı yoktur.
İpek kirpikleriniz ile banyoya, saunaya, hamama, denize ve havuza girmeniz mümkündür. Yalnızca çok uzun sure ıslak bırakmamanız, biraz ıslaklığını almanız gerekmektedir.
Evet, rahatlıkla günlük makyajınızı yapabilirsiniz.
Rimel sürülür, fakat kullanıcılar günlük yaşantılarında ihtiyaç duymamaktadırlar. Çok yoğun bir göz makyajı kullanmak isterseniz ipek kripiklerinize rimel sürebilirsiniz. Fakat göz makyaj temizleyicinizin yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ipek kirpikleriniz normal vaktinden çok daha hızlı dökülecektir.