loader

Microblading

  • Anasayfa
  • Ameliyatsız Estetik
  • Microblading
Microblading

Microblading

Microblading, bitki bazlı kök boya kullanılarak, deride ince iğne ile çizimler yapılarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Amaç kaştaki doğal görüntüyü bozmadan  kaşı ön plana çıkartarak şık bir sonuç elde etmektir. Kaşın şekli, rengi ve yoğunluğu kişinin yüz hatlarına uygun olacak şekilde belirlenirken kişinin kendi kaşının sıklığı, var ise yara veya leke izi, kaşın inceliği, kalınlığı dikkate alınır. Özel kaş tasarım kalemiyle kaş tasarımı yapıldıktan sonra lokal olarak uygulamaya hazır hale getirilen bölgede microblading kalemine yerleştirilen iğne ile kök boya deriye uygulanır.

Uygulamadan  hemen sonra kaş rengi olması gerekenden bir kaç ton koyu olacaktır. Zamanla boyanın rengi açılarak istenilen renge ulaşmaktadır.

Uygulama sonrası bakım ihmal edilmemelidir. Uygulama yerinin tahribatını gidermek için bölgeyi nemli kılacak vitamin içerikli ve yağlı ürünler tercih edilmelidir. Epidermisin iyileşme süreci ortalama 1 aydır. Microblading uygulamasının kalıcılığı, cildin yağlılık oranına göre, kişinin herhangi bir rahatsızlığının olup olmamasına göre, güneş faktörüne ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 1-1.5 yıldır.

Ücretsiz Bilgi Alın

Aşağıdaki formu doldurun, sizi arayarak sorularınızı cevaplayalım.

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
vector-shape2