0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Saten Dolgu Uygulaması hyaluronik asid bazlı bir dolgu maddeleriyle cilt yenileme ve canlandırma işlemidir. Günlük hayatın yoğun stresi çoğu zaman istenmeyen cilt travmalarına yol açmaktadır. İlerleyen yaş faktörünün kaçınılmaz etkisiyle beraber cilt hücrelerimiz yeteri kadar su depolamamaya başlar ve bunun üzerine düzensiz beslenme, sigara kullanımı, düzensiz uyku, cildimizin nem kaybı gibi faktörleri eklediğimizde, cildimiz canlılığını kaybeder. Bu gibi durumlarda hastaların başvurduğu en hızlı ve efektif işlem Saten Dolgu uygulamasıdır.

Saten dolgusu acne scar izlerinin tedavisinde, geniş ve sık yanak bölgesi gözeneklerinin doldurulmasında oldukça etkilidir. Özellikle yoğun sivilceli ergenlik geçirmiş, yüzündeki gözeneklerden şikayetçi olan hastalarda fraksiyonel lazer uygulamasıyla cilt soyulmasının ardından ek tedavi yöntemi olarak saten dolgu uygulaması kullanılmaktadır.

Saten Dolgu uygulamasında kullanılan dolgu maddesi cilt yenilenmesi ve canlanması (skin rejuvenation) için özel olarak geliştirilmiştir. Cildin nem depolamasına doğrudan etki ederek hem cilde daha parlak, daha yumuşak bir görüntü kazandırır hem de cildin elastikiyetini artırarak cildimizde yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır.

Sizin istekleriniz, beklentileriniz ve şikayetleriniz doğrultusunda çalışılacak bölgelere uygun planlama ve fotoğraflama yapılır. Saten dolgusu işleminde herhangi bir anestezik madde kullanılmaz. Sıklıkla dolgu maddelerinin içinde ufak miktarlarda lokal anestezik maddeler bulunur bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık olarak 15 – 20 dakika sürer.
İşlemden sonraki gün, günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında enjeksiyona bağlı minimalize edilmiş ağrı dışında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Saten dolgusu işleminden sonra 2 – 3 saate kadar çalışılan bölgelerde şişlik ve ufak kızarıklıklar meydana gelmesi son derece doğaldır. 1 hafta içerisinde kesin sonuçlar ortaya çıkar. Sonuçları işlemin hemen sonrasında göreceğiniz için günlük yaşantınıza çok daha mutlu döneceksiniz.