0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Somon DNA’sı Aşısı, bir diğer adıyla ‘Gençlik Aşısı’ cildimizde yaşadığımız birçok problemin çözülmesine yardımcı olarak son yıllarda oldukça talep gören bir işlemdir. İnsan DNA’sına oldukça benzer bir yapıda olan somon DNA’sı, içerisindeki polideoksiribonükleotidler, hyaluronik asitler ve yoğun B vitaminleri yardımıyla cilt gençleştirici, onarıcı, canlandırıcı ve nemlendirici etkileri tüm yüz, göz ve çevresi, boyun, dekolte ve el bölgesinde uygulanmaktadır. Yaşlanmanın en belirgin göstergesi olan ciltteki nem ve yağ kaybına bağlı sarkmalar, elastikiyet kayıpları, parlak ve canlılığını kaybetmiş ciltler için Estetik Cerrahi’nin önerdiği en pratik çözümlerden biridir. Gençleştirici etkilerinin yanı sıra yara iyileşmesini de oldukça hızlandıran Somon DNA’sı Aşısı akne, leke, vücut çatlakları ve yanık izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda yeni kırışıklık oluşumuna engel olmakla beraber ciltte yaşlanmaya bağlı oluşan mikro çukurları da doldurduğu gözlemlenen etkileri arasındadır. Cilt dokusunu kolajen salgılamasına teşvik eden Somon DNA’sı Aşısı ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak sarkmaları ve elastikiyet kaybını minimuma indirmektedir. Tedavi süreci şikayetlere bağlı olarak değişmekte, doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir. Genellikle 2 hafta arayla ortalama 3 seans’lık uygulamalar yapılmaktadır.

Sizin istekleriniz ve şikayetleriniz doğrultusunda tedavi süreci planlanır ve ardından uygun planlama ve fotoğraflama yapılır. Somon DNA’sı Aşısı işleminde herhangi bir anestezik madde kullanılmaz. Sıklıkla dolgu maddelerinin içinde ufak miktarlarda lokal anestezik maddeler bulunur bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık olarak 10 – 20 dakika sürer.
Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Sonuçları işlemin hemen sonrasında göreceğiniz için günlük yaşantınıza çok daha mutlu döneceksiniz.