0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

SAÇ EKİMİ

Sağlıklı ve güzel saçlar dış görünüşümüzün kuşkusuz en çok dikkat çeken parçalarından biridir. Sağlıklı ve güzel saçlar kişide özgüven artışına, genç görünmesine ve kendisinin ayna karşısında ve günlük hayatında daha mutlu olmasına yardımcı olmaktadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde genetik faktörler, çevresel etkenler ve yaş ilerlemesinin doğal bir sonucu olarak saç dökülmesi veya seyrelip incelmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Saç ekimi ve saç güçlendirme tedavileri son yıllarda oldukça popülaritesini artırmasına karşın aslında 20 yılı aşkın süredir sıklıkla uygulanan bir operasyonlardır. Dr. Zafer Atakan önderliğinde Europlast Estetik 30 yıllık tecrübesiyle sayısız hastanın saçlarına geri kavuşmasını sağlamıştır. Kişiye özel tedavi yöntemleri geliştiren ve hastaların sağlığını ve mutluluğunu ön planda tutan Dr. Zafer Atakan, %100 başarı oranıyla 10000’den fazla hastanın saç tedavilerinde yüzlerini güldürmüştür.

Europlast’ın uzman kadrosuyla saç ekimi ve saç güçlendirme tedavileri başlığı altında, FUE tekniği ile saç ekimi, FUT tekniği ile saç ekimi, PRP tedavisi, Saç Mezoterapisi, Sakal ve Bıyık ekimi tedavileri hizmetleri verilmektedir. Europlast Estetik Saç Ekimi tedavileri kategorisinde ilgilendiğiniz tedaviyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilir, kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki sizin ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz tedavi ile doktorumuzun önerebileceği tedavi farklı olabilir. Bu sebepten dolayı ücretsiz saç muayenesi olmak ve sizin için en verimli ve en iyi sonuç verecek tedaviyi belirlemek adına bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Saç ekimindeki en yeni teknik micro FUE yöntemidir. Burada donör alandan tek tek kıl kökü içeren greftlerin bir mikromotor yardımı ile alınması ve yine tek tek ekilmesi söz konusudur. İyileşme diğer yöntemlere göre çok daha hızlıdır. Donör alanda ve ekim yapılan alanda herhangi bir iz kalmamaktadır.
Ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve saç dökülmesinin hızına göre birden fazla seans gerekebilir.
Ekimin sonucu tamamen kullanılan tekniğe, doktorun estetik bakış açısıyla yeteneğine ve doktor gözetimindeki ekibin tecrübesine bağlıdır. Ekim sırasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri doğal bir görünüm yakalamada etkin rol oynar. Greftler saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte, yönlerde ve açılarda özenle yerleştirildiğinde son derece doğal bir sonuç elde edilir.
Saç ekiminde ekimi yapacak doktor ve ekibinin dizayn ve estetik anlayışı başarılı ve doğal sonuçlar elde etmekteki en önemli husustur. İkinci kez saç ekimi yaptıran hastaların en büyük talihsizliği ilk seferinde daha ekonomik olacağını varsayarak yeterince bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kurumlara kanmış olmalarıdır. Ekibin yanı sıra saç rengi, saç tipi (düz, kıvırcık vs.) ve saç sıklığı gibi faktörler saç ekiminde sonucu etkilerler. Kıvırcık saçlı hastalarda yoğunluk ve estetik açısından oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Açık renkli saçlı hastalarda ekim daha natürel sonuçlar vermektedir. Dalgalı görünümde saça sahip olan hastalarda doğal görünümlü, farklı saç stillerine olanak sağlayan sonuçlar alınması beklenir. Bu ve bunlar gibi saç tipine bağlı sonucu etkileyen birçok faktör yanında saç ekimini yapacak doktor ve ekibin saç ekimi konusunda uzmanlaşmış, gerekli tıbbi bilgilerle donanmış, tecrübeli ve yetenekli olması sonucu etkileyen faktörlerin başında gelir. Kıl köklerinin alınış ve naklediliş sırasındaki hassasiyet, sterilizasyon ve hijyen koşulları oldukça önemlidir.
Saç ekimi lokal anestezi altında uygulandığı için risksiz bir işlemdir, sağlığınızı olumsuz etkileyen herhangi bir durum söz konusu değildir.
Operasyon sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Hasta ekim sonrası üçüncü günden başlayarak günde bir kez başını yıkayarak bu kabuklanmayı önleyebilir. 7 – 10 gün içerisinde kabuklar tamamen dökülür ve ekim alanı iyileşir. Daha sonra yeni saçlar 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. Ekilen saçlar 6. ve 8. aydan sonra doğal görünümünde uzamaya başlar. Saç ekimin nihai sonucu birinci yıl dolayında ortaya çıkar.