0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

Saç ekimlerinde başarı oranlarının ve populeritenin hızla artmasıyla hastaların konforunu artırmaya yönelik geliştirilen bir yöntemdir tıraşsız FUE yöntemi. Özellikle saçlarını uzun kullanmayı seven erkek hastalar ve saçlarının uzamasını beklemek istemeyen kadınlar için geliştirilmiş bir yöntemdir. Tıraşsız saç ekimi 2 ye ayrılır, bunlar bölgesel tıraşlama ve hiç tıraşlama yapılmadan yapılan yöntemlerdir. Tıraşsız saç ekimi klasik FUE yöntemine kıyasla daha zor ve uzun süren bir işlemdir.

Bölgesel tıraşlama yönteminde sadece donör bölge olarak adlandırılan ve genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip bölgede lateral slitler halinde saçlar tıraşlanır ve izler uzun saçların arasına gizlenir. 1000 – 1500 greft arasında ekim yapılması gereken hastalarda kullanılabilen bir yöntemdir. Doktor ve ekibi açısından herhangi bir avantajı olmamasına karşın saçlarını uzun kullanmayı seven ve saç ekimi operasyonunun belirtilerini gizlemek isteyen hastalar için oldukça caziptir.

Tam tıraşsız FUE yönteminde donör alandan saçlar tıraş edilmeden alınır ve doktor uzun saçlar arasından greftleri tek tek çıkartarak ekim işlemi gerçekleşir. Ekim sırasında verici ve alıcı alanda saçlar tıraşlanmadığı için izler çok daha az belirgin olur. Tıraşsız FUE’de yapılan işlem klasik FUE yöntemine kıyasla çok daha zor ve uzun süren bir işlemdir. İşlemin zorluk derecesinden dolayı yalnızca konusunda uzman, konsantrasyonu yüksek, sabırlı ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Tam tıraşsız FUE yönteminde uygunluk doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir.