0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, diz yanlarında veya ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi gibi sorunlari egzersiz veya diyetle çözülebilmek mumkun değildir. Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı (calf implant), liposuction ve yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu veya dolgu uygulaması ile bu sıkıntılar giderilebilir.

Bahsedilen problemler liposuction da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposuction hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bu amaçla kullanılan implantlar, tıpkı meme büyütmede kullanılan protezler gibi silikondan yapılmıştır. Yaşam boyu vücutta kalır ve organizmaya hiçbir zararı yoktur.
Ameliyat 1 saat kadar sürer. Dikişler gizli dikiş olup, alınması gerekmez. 2 hafta kadar varis çorabı giyen hastalarımıza 1 hafta spor yapmamalarını öneriyoruz. Ameliyat spinal, epidural veya genel anestezi altında uygulanır. Bacak arka iç tarafında, tam diz arkasında cilt çizgilerine denk gelen 3 cmlik bir kesi ile bacakta önceden hesaplanıp, belirlenmiş olan cep oluşturulur ve implant yerleştirilir.
Ameliyat sonrasi beslenme erken dönemde başlar. Beslenme ile beraber hasta hastanede bolca yürütülür. Hastanin ertesi gün taburcu olmasi mumkundur. Ağrı şişlik ve morluk bacak bölgesinde meydana gelir, ilaç tedavisi ve uygulancak prosedürlerle minimuma indirilir. İki-üç sonra hastanin banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta tavsiye edilir. En gec 10-12 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere ve spor hayatina 1-2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet mutlaka önerilir.
Protez dışında son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonu ya da dolgu enjeksiyonudur. Burada işlem tamamen lokal anestezi altıda uygulanıyor olup ihtiyaç kadar dolgu enjeksiyonu yapılır ve işlemden hemen sonra hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilirler.İşlemin lokal anestezi altında uygulanması ve çabuk sosyal hayata dönüş nedeniyle hastaların tercihi bu yönde de olmaktadır.
Bu ameliyat sonrasında daha önce hiç etek giymemiş olan bayanların, elde ettikleri sonuç nedeniyle gönül rahatlığı ile giyimlerini seçtiğini, bu nedenle psikolojik olarak ta çok mutlu olduklarını söyleyebiliriz.
Genel

Anestezi

Genel

2-4 Saat

Ameliyat Süresi

2 Saat

14 - 21 Gün

İyileşme Süresi

7 - 10 Gün

6 - 22 Gün

Kesin Sonuçlar

4 - 8 Ay

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası ozel korse kullanılması önerilir. Kilo alıp verme size verilen diyet ve spor programı dahilinde kontrol altında tutulmalıdır.

Sürekli

Kullanım Süresi

Sürekli