0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Karın gibi bacak bölgesinde de aşırı sarkma, fazla yağ dokusu ve fazla deri bulunabilir. Hızlı kilo alıp verme dönemlerinden ve yer çekimi etkisi ile istenmeyen, sarkık bacak görüntüleri oluşur.  Bacak germe operasyonunda amaç  bölgede düz bir görüntü elde etmek, fazla yağ ve deriden kurtulmaktır.

Ameliyat öncesinde hastanin medikal bilgileri, genel vücut muayenesi yapılmaktadir. Yaglanmanin ve sarkikligin nedenleri belirlenir, cilt elastikiyetine bagli olarak uygun operasyon doktor tarafından belirlenir.
Ameliyat spinal, epidural veya genel anestezi altında uygulanır. Bacak bikini hizasinda sırttan yapilan kesilerle yan bacak germe veya kasik bölgesinden başlanan kesilerle bacak ic yuzu germe operasyonu yapılabilir. Size en uygun tedaviyi konsultan doktorunuz incelemerde bulundaktan sonra önerecektir.
Ameliyat sonrasi beslenme erken dönemde başlar. Beslenme ile beraber hasta hastanede bolca yürütülür. Hastanin ertesi gün taburcu olmasi mumkundur. Ağrı şişlik ve morluk bacak bölgesinde meydana gelir, ilaç tedavisi ve uygulancak prosedürlerle minimuma indirilir. İki-üç sonra hastanin banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta tavsiye edilir. En gec 10-12 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere ve spor hayatina 1-2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet mutlaka önerilir.
Bacak Germe ameliyatı sıklıkla kombine sarkma estetiğinin bir parçası olarak uygulanır, bacak germe işleminin yani sıra liposuction operasyonu ile bacağa daha da ince ve sağlıklı bir görünüm vermek mümkündür.
Bu ameliyat sonrasında daha önce hiç etek giymemiş olan bayanların, elde ettikleri sonuç nedeniyle gönül rahatlığı ile giyimlerini seçtiğini, bu nedenle psikolojik olarak ta çok mutlu olduklarını söyleyebiliriz.
Genel

Anestezi

Genel

2-4 Saat

Ameliyat Süresi

2 Saat

14 - 21 Gün

İyileşme Süresi

7 - 10 Gün

6 - 22 Gün

Kesin Sonuçlar

4 - 8 Ay

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası ozel korse kullanılması önerilir. Kilo alıp verme size verilen diyet ve spor programı dahilinde kontrol altında tutulmalıdır.

Sürekli

Kullanım Süresi

Sürekli