0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Günümüzde modern güzellik algısı her ne kadar dar ve küçük kalçalar olarak algılatılmaya çalışılsa da, tarih boyunca olduğu gibi yuvarlak hatlara sahip şekilli kalçalar çekiciliğini koruyor. Ünlü ressamların çizimlerinde kullanılan kadın figürlerinde de bu bilinç altının dışa vurumunu gözlemleyebiliriz. Resmedilen kadınlarda gösterişli ve şekilli kalçalar her zaman doğurganlığı ve bereketi çağrıştırmış ve memeden sonra dişiliğin sembolü olarak kabul edilmiş.

Estetik trendler yıllar içinde değişse dahi değişmeyecek tek şey şekilli meme ve poponun kadın gücünün algısı olmas. Diri, dik ve şekilli bir popoya eşlik eden kavisli ince bel ile dişiliğin tamamlanması kuskusuz cogu erkeğin hayallerini süsleyen bir algidir.

Genetik miras sonucu şekil bozukluğu (olması gerekenden büyük yada olması gerekenden küçük) olan, doğum sonrası formunu kaybetmiş, obezite cerrahisi ya da sık kilo alıp verme sonucu popo derisi sarkmış,  spor ve diyet yapmasına rağmen erimeyen ve ufak bölgelede yumru şeklinde toplanmış yağ birikintilerine sahip olan herkes popo estetiği için uygun adaylardır.

Bazı ilaçlar anestezi ile etkileşebildiğinden ya da yan etkileri olabildiğinden hasta mutlaka kullandığı tüm ilaçları ameliyat öncesi doktoruna bildirmelidir. Özellikle aspirin ve türevi ilaçların ameliyattan en az bir hafta önce kesilmesi gerekir. Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkilediğinden ameliyat öncesi ve sonrasında uzunca bir sure kullanılmamalıdır. Ameliyat öncesi soğuk algınlığı, boğaz ağrısı şikayetleri doktora bildirilmelidir. Ameliyattan 6 saat önce yeme ve içme kesilmelidir. Ameliyatın lokal veya genel anestezi ile yapılmasına karar verilmesi için doktor bazı testler isteyebilir. Ameliyat sonrası hastaya yardımcı olacak bir refakatçiye ihtiyaç olabilir.
Birkaç şekilde popo şekillendirme işlemi vardır.Bunlar tek tek uygulandığı gibi bazen kombine de uygulanabilirler.Bilinen en yaygın popo şekillendirme operasyonları ; – Lipoliz ve yağ transferi ile popo şekillendirme, – Popo protezi ile popo şekillendirme, – Yağ transferi,lipoliz ve popo protezinin kombine kullanıldığı yöntem, – Dolgu kullanılarak popo şekillendirme. – Hastanın kendi kalça kasları kullanılarak yapılan şekillendirme ameliyatı. Popo şekillendirme ameliyatları dolgu kullanılarak yapılan şekillendirme hariç genel anestezi altında yapılır ve uygulanacak tekniğe göre süresi değişiklik gösterir. Bu süre 30 dk ile 2 saat arasındadır.
Bazen şekillendirme ve dikleştirme ameliyatlarına ihtiyaç duyulur.Burada hastanın kendi dokularından fazla olanlar usule uygun çıkarılıp şekillendirilerek popo şekillendirilir. Burada önemli husus ameliyat izlerinin külot, bikini içerisinde kalacak şekilde ayarlanmasıdır ve işlem genellikle anestezi altında uygulanır.
Popo kaldırma ve dikleştirme için meme içerisine dolgu maddeleri ( hyaluronic asit ) veya yağ enjeksiyonu ile de yapılabilir. Bu yöntemler protez kadar uzun ömürlü olmamasından dolayı tekrarlanmaları gerekebilmektedir. Sıklıkla memeye yağ enjeksiyonu, protez ile meme büyütme sonrası memenin farklı bölgelerine yapılacak ufak dokunuşlarla doğal görünüm elde etmek için kullanılır.
Popo protez ameliyatı da anestezi altında yapılan, aynen meme protez ameliyatında olduğu gibi jel silikon protezlerin popo adelesinin içine/altına yerleştirilmesi sonucu popoya dolgunluk,şekil ve hacim vererek dikleşmesini sağlayan bir işlemdir. Operasyon tecrübeli ellerde 45-60 dk sürer. Popo kıvrımından girildiği için genellikle izler görülmez. 1-2 gün hastahanede yatış ve 4-7 gün dren kullanımı gerektirir. Popo kasları aktif fakat poposu düşük hastalarda oldukça iyi sonuçlar verir. Protezin anatomik ve yuvarlak versiyonları vardır. Hekim hastaya uygun büyüklük ve şekildeki protezi seçer ve işlem gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra konulan protez hasta istediği taktirde ömür boyu kalabilir.
Popo şekillendirme işlemi yapılırken poponun daha dik ve güzel durmasını sağlamak adına sıklıkla basen ve bel bölgesine de lipoliz ve liposhaping işlemi de gerekebilir ve bu işlem aynı seansta yapılır.
Yağ transferi kişinin kendi yağından yapıldığı için güvenirliliği yüksektir. Tekrarı gerekebilir, cerrahi kurallara dikkat edildiğinde ve titiz, steril çalışıldığında önemli bir risk içermez. Burada çok önemli bir husus bu işlemi yapacak hekimin mutlaka ESTETİK, PLASTİK CERRAHİ UZMANI olması gerekliliğidir.
Popo protezleri yukarıda da belirtildiği gibi jel silikon protez yapısındadır ve kullanım süresi sınırı yoktur.
Askılama işlemi hastanın yaşı ve dokusu ile alakalı olarak kendi süresini belirler. Tekrarlanabilir ve ya başka yöntemlerle kombine edilebilinir.
Uygun yöntem belirlenince ve uygun şekilde yapılınca faydası olmaktadır.
Bazı durumlarda giymek gerekebilir. Bu operasyonlar ve süre konusunda cerrahınız sizi bilgilendirecektir.
Yapılan işlemin türüne göre 5-20 gün arasında spora başlanılır.
Hemen aynı gün içerisinde. Çünkü popoya yapılan herhangi bir işlemde oturma alanına dokunulmamaktadır.
Genel

Anestezi

Genel

2-4 Saat

Ameliyat Süresi

2 - 3 Saat

14 - 21 Gün

İyileşme Süresi

7 - 10 Gün

6 - 22 Gün

Kesin Sonuçlar

6 - 12 Ay

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası özel korse kullanılması önerilir.

Sürekli

Kullanım Süresi

Sürekli