0212 280 09 19 - 20

Valikonağı cad. No:18/5 Nişantaşı/İstanbul

GENEL BİLGİ

Üst kol bölgesinde, ozellikle triceps kaslarinin bulunduğu bolgede aşırı sarkan, fazla derisi olan ve yağ dokusunda artış olan kişilerde yapılan ameliyattır.

Özellikle obeziteye bağlı kilo verme operasyonları sonrası sıklıkla görülen sarkmalara uygulanır. Kişide göze hos gelmeyen, sallanan fazla yağ ve deri bulunur. Bu hastalar en uygun adaylardır. Yağ çekme yöntemi ile kombine kullanılır. Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Fazla yağ ve sarkmış olan deri bölgeleri belirlenir. Kesi yerleri belirlenir. Sonuclari daha iyi görmek adina her işlemden once olduğu gibi uygun fotoğraflama yapılır.
Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süreli 1-2 saat kadardır. Üst kol iç yüzünden kola paralel lineer kesi ile girilir fazla deri ve yağ çıkarılır. Koltuk altı aksillaya kadar uzanabilir. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.
Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hastanın yürümesi sağlanır. Sıklıkla aynı gün taburcu edilebilmektedir fakat bu ameliyat genellikle farklı operasyonlarla kombine olduğundan dolayı yapılan diğer işlemlere de bağlı olarak birkaç gün hastanede kalmanız tavsiye edilir. Ağrı, şişlik ve morluk kol bölgesinde birkaç gün meydana gelebilir. 2-3 gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. Bir hafta içinde işe rahatlıkla geri dönülür. Erken dönemde hafif günlük aktiviteler yapılabilir. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir.
Yağ çekme yöntemi ile kombine kullanılır.
Ameliyattan hemen sonra, şişliklerin de azalmasıyla beraber daha gergin ve genç kol görüntüsü elde edilir. Kişinin özgüveni artar ve vücut kütle endeksinin düşmesiyle beraber genel beden sağlığına da katkıda bulunur.
Genel

Anestezi

Genel

2-4 Saat

Ameliyat Süresi

1 Saat

14 - 21 Gün

İyileşme Süresi

7 Gün

6 - 22 Gün

Kesin Sonuçlar

3 - 6 Ay

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiği sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası özel korse  kullanılması önerilir.

Sürekli

Kullanım Süresi

Sürekli